Jak przesłać pliki i film z telefonu na komputer?

przesyłanie filmu z telefonu na komputer

Jak przesłać pliki i filmy z telefonu na komputer?

Smartfony proponują bardzo dobre aparaty, więc nagrywane nimi filmy i wykonywane zdjęcia są w wysokiej jakości. Niestety, pamięć tych sprzętów jest ograniczona, a to oznacza, że co jakiś czas trzeba na niej zwolnić miejsce. Jak to zrobić?

Jak przesłać filmy z telefonu na komputer za pomocą kabla USB?

Jeżeli wykorzystujesz telefon jak aparat fotograficzny czy kamerę, na pewno masz na nim sporo zdjęć i filmów, które chciałbyś zachować na kolejne lata. Pamięć telefonu jest jednak ograniczona, do tego możesz go zgubić albo może się zepsuć, dlatego warto, co jakiś czas przesyłać filmy i zdjęcia na komputer. Jak to zrobić?

Najprościej wykorzystać do tego kabel USB, jednak musisz się upewnić, czy na komputerze posiadasz odpowiedni port i czy telefon z Androidem jest dostępny przez USB. Niektóre nie mają takiej opcji i wówczas trzeba korzystać ze specjalnych programów, ale o tym później. Transfer danych z telefonu na jednostkę stacjonarną przez kabel USB wymaga kilku czynności:

  • podłącz jeden koniec kabla do telefonu, a drugi do odpowiedniego portu w komputerze, odblokuj telefon, wejdź w Ustawienia i zaznacz tryb debugowania,
  • zaznacz opcję „Podłączono jako urządzenie multimedialne”, aby skonfigurować połączenie między telefonem a komputerem,
  • na pulpicie otwórz Mój komputer, wybierz nazwę Twojego telefonu, otwórz folder, w którym są filmy i rozpocznij ich przenoszenie na dysk twardy komputera.

Takie przenoszenie danych ze smartfona na komputer przy wykorzystaniu przewodu USB jest wygodne, ponieważ możesz w ten sposób wysyłać duże pliki, a samo działanie nie będzie zajmowało wiele czasu. Masz na komputerze jakiś film lub zdjęcie, które chcesz mieć na swoim iPhone? W ten sam sposób, za pomocą kabla, możesz wysyłać pliki z komputera na telefon.

Czy możliwe jest przesyłanie plików z telefonu na komputer bez kabla?

Nie posiadasz przewodu albo smartfon nie pozwala na taki transfer danych? Masz telefon z systemem Android? Możesz to zrobić bez używania przewodu. W pierwszej kolejności zobacz, czy masz zainstalowaną aplikację Google Drive. Jeśli tak, otwórz swoje konto Google, wejdź w aplikację, utwórz folder, do którego przerzucisz pliki z telefonu i naciśnij odpowiedni przycisk. Kiedy już filmy i zdjęcia znajdą się na Dysku Google, możesz je tam przechować, albo ściągnąć na twardy dysk w komputerze. Korzystając z takiej opcji, możesz wybranym osobom, udostępniać pojedyncze dokumenty albo całe foldery.

Jak przenosić pliki z telefonu na komputer, gdy masz iPhone?

Korzystasz z urządzeń Apple i nie wiesz, jak zgrać zdjęcia z telefonu? Upewnij się, że iPhone i Mac mają włączony Bluetooth lub Wi-Fi, i znajdują się w swoim zasięgu. Następnie na telefonie otwórz aplikację ze zdjęciami, wybierz te, które chcesz przesłać i dotknij ikonki udostępniania. W kolejnym kroku musisz wybrać AirDrop, na wyświetlonej liście wybierz swój komputer, a gdy na ekranie monitora pojawi się komunikat z prośbą o przesłanie plików – zaakceptuj go. Po skończonym działaniu znajdziesz je w folderze „Pobrane”.

Czy wiesz, jak wysłać filmy z telefonu na chmurę?

Jeszcze innym sposobem na odzyskanie miejsca w pamięci telefonu, jest wrzucenie dokumentów na chmurę. Aby móc to zrobić, musisz mieć dostęp do sieci Wi-Fi i wybrać jedną z aplikacji oferującej taką usługę. Masz już konto w takim miejscu? Zaznacz ikonkę aplikacji na telefonie, a następnie wybierz transfer interesujących Cię dokumentów. Mogą one być przechowywane na chmurze, a jeśli chcesz je przenieść na komputer, musisz się na niej zalogować i pobrać potrzebne elementy. Początkowo zostaną zapisane w bibliotece multimediów, ale możesz je przenieść do przygotowanego folderu.

Jak udostępniać pliki znajomym?

Zdarzają się takie zdjęcia, którymi chcesz się podzielić ze znajomymi? Możesz użyć do tego jednej z kilku opcji. Jeśli interesujące Cię dane są niewielkie, możesz je wysłać za pomocą komunikatora, takiego jak np. WhatsApp. Wystarczy, że zaznaczysz zdjęcie czy film, które chcesz przekazać, oznaczysz osobę, do której mają trafić i naciśniesz przycisk Wyślij. Plik jest za duży, aby zrobić to w ten sposób, i chcesz go udostępnić ze swojego dysku na komputerze? Możesz wykorzystać odpowiednie aplikacje do udostępniania.

Wówczas zaznacz dany plik, wpisz adres osoby, która ma go otrzymać i pojawi się powiadomienie, w którym potwierdzisz jedną z dostępnych opcji. Od tego, na co się zdecydujesz, będzie zależało, czy dana osoba może tylko obejrzeć otrzymany dokument, czy może w nim dokonać zmian albo, czy może go pobrać na swój komputer. Odbiorca nawet nie musi mieć konta w danej aplikacji, żeby obejrzeć to, co zdecydowałeś się udostępnić, a jeśli wyrazisz zgodę, będzie je mógł pobrać. Takie aplikacje działają na telefonie i komputerze, więc będziesz mógł udostępniać zdjęcia z każdego z tych sprzętów.

Czy chcesz przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?

Jeśli poza filmami, na telefonie masz również zdjęcia, ich przerzucenie na PC będzie tak samo proste, jak w przypadku nagrań wideo, bo tutaj również możesz skorzystać z kabla USB. Wystarczy, że podłączysz go pomiędzy urządzeniami, a w ustawieniach wybierzesz opcję transferu danych. Jeśli nie wyświetli się żadne okienko, otwórz Eksplorator plików i wyszukaj swój telefon. Kliknij dwukrotnie w ikonę telefonu, aby z pamięci wewnętrznej wybrać multimedia – zazwyczaj są w katalogu DCIM. Teraz wystarczy zaznaczyć wybrane pliki i skopiować je do utworzonego wcześniej katalogu na komputerze. Jeśli nie masz kabla USB, możesz skorzystać z bezprzewodowego przenoszenia danych z telefonu mającego system Android. Jeden i drugi sposób jest prosty, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dlaczego warto zgrać zdjęcia z telefonu na komputer PC?

Zastanawiasz się, czy warto przerzucać dane z telefonu na PC? Przede wszystkim zwolnisz pamięć w telefonie, dzięki czemu będziesz mógł wgrywać nowe aplikacje czy robić kolejne zdjęcia. W razie zgubienia czy awarii telefonu nie utracisz ważnych dla siebie dokumentów. Na komputerze łatwiej je obrobisz i edytujesz, jak również przygotujesz do wydrukowania. Dodatkowo bez trudu skatalogujesz poszczególne zdjęcia i filmy, jak również udostępnisz je znajomym. Sam proces zgrywania zdjęć czy filmów, nie jest skomplikowany i nie zabiera wiele czasu, a jak widzisz, jest wiele powodów, aby robić to systematycznie.

Scroll to Top