Jak usunąć zdjęcie z Facebooka – profilowe i w tle? Poradnik!

jak usunąć konto na facebooku

Korzystanie z portali społecznościowych wiąże się m.in. z publikowaniem zdjęć i informacji o sobie. Chcesz usunąć zdjęcie? W tym krótkim poradniku znajdziesz informacje, jak w prosty i szybki sposób usunąć lub zmienić m.in. Twoje profilowe. Zaczynajmy! 

Jak usunąć zdjęcie profilowe na Facebooku?

Profile w mediach społecznościowych rządzą się własnymi prawami. Jedni z nas pozostają na nich nieustannie aktywni i na bieżąco dodają treści w relacjach czy oznaczają swoich znajomych, podczas gdy inni korzystają z Facebooka jedynie w celu podtrzymywania kontaktów ze znajomymi i rzadko coś publikują.

Ten krótki poradnik może pomóc Ci w lepszym zarządzaniu treściami na swoim profilu, jeśli np. są już nieaktualne lub po prostu potrzebujesz odmiany. Grafiki możesz zmienić w łatwy sposób. By usunąć swoje profilowe na fb, wystarczy zalogować się na swój profil. Jeśli używasz do tego komputera, możesz kliknąć ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu, gdzie znajduje się Twoje imię i nazwisko. Następnie wybierz aktualne profilowe na fb. Pojawi się opcja jego zmiany, którą możesz zatwierdzić lub nie.

Czy da się usunąć znacznik ze zdjęcia i jak usunąć zdjęcie w tle?

Jeśli zdarzyło Ci się oznaczenie w niechcianych przez Ciebie treściach i chcesz je skasować, musisz najpierw wejść na swój profil i następnie przejść do znaczników. Wybierz opcję usuń oznaczenie, lub usuń znacznik – potwierdź decyzję przyciskiem. W ten sposób możesz zarządzać wyświetlanymi treściami i chronić swoją prywatność.

Choć usunięcie zdjęcia, na którym jesteś, nie będzie możliwe, poprzez usunięcie znacznika możesz sprawić, że nie będzie się wyświetlać na Twojej tablicy. Osoby, które odwiedzą Twój profil na podstawie oznaczenie, nie będą mogły przejść do niechcianego przez Ciebie zdjęcia.

Fb na telefonie – tak możesz zarządzać treścią i zmienić zdjęcie profilowe

Z mediów społecznościowych korzystamy najczęściej za pośrednictwem smartfona. Towarzyszy on nam w drodze do pracy, szkoły czy na uczelnie, a także w czasie wolnym. W celu niższego pobierania danych i zwiększenia responsywności oraz wygody użytkowania możesz korzystać z aplikacji mobilnej Facebooka. W ten sposób nie tylko zapoznasz się z aktualnościami na Twojej tablicy, ale również z zarządzanymi przez siebie treściami. By usunąć zdjęcie profilowe, wystarczy przejść do meny głównego poprzez dotknięcie aktualnego zdj. W tym portalu społecznościowym możesz wybrać spośród kilku dostępnych opcji; prześlij nowe profilowe, skasuj obecne lub pozostaw puste.

Niezależnie od wybranej przez siebie opcji, warto pamiętać, że zdjęcie profilowe z Facebooka może być Twoją wizytówką w sieci. Po wyszukaniu Twojego imienia i nazwiska w przeglądarce prawdopodobnie jako jeden z wyników wyszukiwania pojawi się link do Twojego konta na tym portalu, a w zakładce grafiki Twoje profilowe zdjęcie.

Warto pamiętać, że usunięte przez Ciebie zdjęcie nie od razu zniknie z wyników wyszukiwania. Minie trochę czasu, zanim popularne przeglądarki przestaną je indeksować, dlatego należy uzbroić się cierpliwość, zwłaszcza jeśli zdjęcia na fb, które skasowałeś, nieszczególnie Ci się już podobały.

Możesz również edytować swoje profilowe poprzez odpowiednie wykadrowanie, dodanie tematycznej ramki czy okazjonalnej grafiki.

Zdjęcie w tle na Facebooku – to warto wiedzieć

Ten rodzaj grafiki będzie od razu widoczny po wejściu na Twój profil. Warto zdecydować się na takie zdjęcie, które będzie nie tylko ostre oraz w odpowiedniej rozdzielczości, ale również wyrazi to, kim jesteś. To swego rodzaju wizytówka Twojego konta, która znajdzie się w widoku publicznym. Warto więc wykorzystać tę okazję i umieścić w tle treści, które podkreślają Twoją osobowość, wskazują na ważne dla Ciebie rzeczy, zainteresowania czy cenne przeżycia.

Opcja edycji aktualnie ustawionego zdjęcia w tle znajduje się pod ikoną aparatu umieszczoną w prawym dolnym rogu grafiki. Po kliknięciu możemy zdecydować się na ustawienie innego zdjęcia z dotychczas dodanych na fb, usunięcie lub ponowne wykadrowanie. Wybierz najlepszą dla siebie opcję.

Opublikowane przez nas treści – jak usunąć album i zdjęcie z osi czasu?

Proces usuwania całego albumu nie różni się znacznie od kasowania poszczególnej grafiki. W tym celu wystarczy przejść do profilu na Facebooku, wejść w kategorię zdjęcia oraz wybrać album, który chcesz usunąć, poprzez naciśnięcie trzech kropek w prawym górnym rogu. W ten sposób w szybki i łatwy sposób usuniesz cały album na Facebooku.

By pozbyć się niechcianego zdjęcia z Twojej osi czasu, należy wybrać kategorię zdjęć i następnie  kliknąć prawym górnym rogu zdjęcia opcję jego usunięcia. Możemy również skorzystać z opcji usunięcia całego postu z tablicy. W tym celu należy przenieść się do swojego profilu i przy konkretnym wpisie spośród opcji wybrać przenieś do kosza. Wybrane przez nas elementy będą usunięte po 30 dniach.

Usuwanie zdjęć z fb, które opublikowaliśmy sami – podsumowanie

Obecność w mediach społecznościowych to ciekawe rozwiązanie, jeśli lubisz śledzić życie swoich przyjaciół, rodziny czy konkretnych grup. Przy publikacji jakichkolwiek treści warto jednak pamiętać przede wszystkim o własnym bezpieczeństwie. By chronić swoją prywatność, nie podawaj zbyt wielu danych kontaktowych. A jeśli będziesz chciał usunąć opublikowane przez siebie treści, wystarczy wykonać kilka prostych czynności.

Pierwszym krokiem jest przejście z poziomu swojego profilu i wejście w kategorię „Twoje zdjęcia”. Po najechaniu na grafikę w prawym górnym rogu każdego ze zdjęć należy wejść w dostępne opcje i usunąć dane zdjęcie. Jeśli klikniesz trzy kropki w prawym górnym rogu, które znajdują się w tej kategorii, będziesz mógł zobaczyć ukryte przez Ciebie treści na swojej tablicy – znajdziesz tam stare zdjęcia, oznaczenia i posty.

Zarządzanie treściami na portalu społecznym jest intuicyjne – czy to chodzi o usuwanie zdjęć z Facebooka, czy wstawianie nowych –  i nie wymaga wiedzy na zaawansowanym poziomie. Przed publikacją jakiegokolwiek zdjęcia czy wpisu w internecie, warto pamiętać, że do treści tych, przy odpowiedniej wiedzy i znajomości technologii, będzie można zawsze wrócić.

Scroll to Top